Az otthon legyen a biztonságos fészek, ahol nem érhet minket baj.

Szponzorált tartalom

pannonsafe lakásbiztosítás

pannonsafe lakásbiztosítás

Az otthonhoz való ragaszkodásunk természetes, és ez abban is megmutatkozik, hogy sokan védeni próbálják a családi fészket. Éppen ezért lakásbiztosítást kötnek rá, hogy egy esetleges kár ne kelljen, hogy megkeserítse az otthoni napokat. Az otthonunk sokszor életünk munkája árán alakul meg, és ezek nem csak pénzben mérhető értékek, hiszen szeretettel és kreativitással adtunk lelket egy helynek, ami ezáltal a részünkké vált. Senki sem akarná, hogy ennek baja essen, vagy elvesszen. A pannonsafe lakásbiztosítás lehetősége ezért lehet remek döntés, ha nem akarjuk, hogy az otthoni biztonság elússzon egy váratlan esemény vagy egy apróbb hiba miatt.

Ezen az oldalon lehetőség van informálódni a biztosításokról, és az alkuszaik segítségével mindenki meg is tudja találni a számára leginkább megfelelő lakásbiztosítást, vagy bármilyen másik fajtát, amire éppen szükség van.

Hogyan működik egy lakásbiztosítás?

Az évek alatt, ha már megkötöttük a lakásbiztosítást, sok minden változhat, és ezekre érdemes odafigyelni. A lakás újjáépítésének költségei változhatnak, a lakásban elhelyezett tárgyak értékei is alakulni fognak az idő előrehaladtával. De ugyanígy változást jelent, ha például átállunk napelemes rendszerre vagy felújítjuk a fürdőt, beépítünk egy új galériát és sorolhatnánk. Ezek után mindenképpen módosítani kell a szerződést, de akkor is, ha gyerek érkezik a családba vagy esetleg házikedvenc. A kiegészítő biztosítások között biztosan fogunk találni olyan verziót, amely a mi különleges igényeinknek is megfelel, hiszen, ahány lakás, annyi életstílus és biztosítási forma. A pannonsafe lakásbiztosítás ajánlataiban szerepel például az autó vagy más gépjármű biztosítása, a kisállatokra is lehet kötni biztosítást, ami egy-egy műtétnél nagyon jól tud jönni. De lehet bővíteni a biztosítási csomagot vállalkozási biztosítással vagy esetleges vandalizmus által keletkezett károkra, beázásra, graffitire, nyitva felejtett nyílászárók miatti beázásra. Sőt, még a csőtörés is idetartozik, a napelemek, napkollektorok is biztosíthatóak. A lopások és besurranók ellen is vannak lehetőségek.

Lakásbiztosítást csak a ház vagy lakás tulajdonosának van joga? Nem! De nem ám, résztulajdonosok is köthetnek rá biztosítást, sőt még a bérlő is köthet, de akár a finanszírozó is. Hiszen nekik mind érdekükben áll, hogy az ingatlan megőrizze tökéletes állapotát. A lakásbiztosítás határozatlan időre szól, így nem kell megvárni egy ezer évvel későbbi lejárati dátumot, ha esetleg váltani akarunk. A biztosítás értékét a felújítási összeg adja meg, és fontos, hogy a biztosítási összeget pontosan meghatározzuk. Alulbiztosítás esetében a biztosító nem tud többet fizetni, mint amennyire mi megkötöttük a lakás biztosítását. Ezeket érdemes átgondolni előtte, hogy akkor se legyen kárunk, hogyha nagyobb baj történne.

Mi van akkor, ha betörtek a házba?

Nos igen, sajnos erre is van példa, és ez bizony nagyon rossz élmény tud lenni. Ezek után mindenkinek meginog a biztonságérzete és alapból nagy feszültség lesz a lakókban, így érdemes erre is előre gondolni. Az ingóságokat is fontos biztosítani. Nekünk is volt már ilyen élményünk, kívülről úgy tűnhetett, hogy senki nincs otthon. Mi a kedvesemmel a fürdőszobában tartózkodtunk, míg valaki el kezdte felfeszegetni az ajtót, mire kiértünk, már ott kutakodott a nappaliban. Persze a betörő nagyon megrettent, nem számított ugyanis senkire a házban. Gyorsan kitalált valamilyen ostoba kifogást, és elpucolt. Persze rögtön hívtuk a rendőrséget, és megadtuk a személyleírást. Szerencsére semmit nem vitt el, viszont az ajtót súlyosan megkárosította, de ezt a biztosítónk állta. Az említett oldalon is részletesen kitérnek arra, hogy betörések esetén mikre szól a biztosítás, ezt praktikus áttekinteni.

De ami még fontosabb: hogy minden értékünk biztosítva legyen, ebben pedig segíthet a Pannon-Safe is!